Hodnocení pokerových hand

Pokerové kombinace jsou ve všech pokerových hrách stejné, takže než začnete, je důležité porozumět hodnocení. Ale nebojte se, je dost snadné se s nimi seznámit.

Balíček obsahuje 52 karet ve 4 různých barvách. Barvy jsou srdce, kříže, káry a piky: ♥ ♣ ♦ ♠ — V pokeru (obecně řečeno) se barvy neliší v hodnocení. Karty se však řadí od nejnižší po nejvyšší a pořadí je následující: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, Jack, Queen, King a Eso.

V každé pokerové hře je cílem sestavit nejlepší 5 karetní kombinaci, kterou můžete. Možné pokerové kombinace od nejnižší po nejvyšší jsou následující…

VYSOKÁ KARTA: Jak bylo navrženo, znamená to kartu nejvyššího hodnocení. V případě, že nebudou lepší karty, vyhraje nejvyšší karta. Nejvyšší karta se dá využít i jako tie breaker v podobě kickeru, ale o tom později. V příkladu by však král porazil 7 a 9 by porazil 4 a tak dále…

PÁR: Jakýkoli pár porazí vysokou kartu. Například dvojice dvojek porazí eso. Dvojice trojek by však porazila dvojky. Dva hráči, kteří mají oba stejný pár, pak použijí vysokou kartu k prolomení nerozhodného výsledku. V tomto případě je vysoká karta označována jako Kicker.

DVA PÁRY:
Dva páry porazí jeden pár. Pár dvojek a pár trojek porazí pár es. Opět platí, že dva hráči se stejnou rukou by použili pátou kartu jako kicker k určení vítěze.

TŘI DRUHU: Tři karty stejné hodnoty porazí dva páry. Takže tři dvojky porazí dvojice es a králů. V některých pokerových hrách může mít více než jeden hráč stejnou trojici karet a k určení vítěze by se opět použil kicker.

ROVNÝ: Pět karet v sekvenčním pořadí porazí tři svého druhu. Takže pokud byste měli 2, 3, 4, 5 a 6 různých barev, porazili byste tři esa. 3, 4, 5, 6 a 7 by vás ale porazily, takže pozor.

OPLACHOVÁNÍ: Flush je pět karet stejné barvy. Pro Flush nemusí být karty v sekvenčním pořadí. Takže 4, 7, 9, Jack a Queen, všichni srdce, by porazili eso high straight. Dejte si ale pozor na tu Ace high Flush.

PŘÍMÉ SPLACHOVÁNÍ: Pokud jsou všechny vaše karty stejné barvy a v sekvenčním pořadí, máte Straight Flush! Takže 2 z klubů, 3 z klubů, 4 z klubů, 5 z klubů a 6 z klubů porazí Ace high Flush klubů nebo jakoukoli jinou barvu.

ROYAL FLUSH: Royal Flush je jako Ace high Straight Flush. Takže srdcová desítka, Srdcový Jack, Srdcová královna, Srdcový král a Srdcové eso porazí cokoliv kromě Royal Flush jiné barvy a 5 of a Kind. Proti další Royal Flush byste remizovali. Setkali byste se pouze s 5 z druhu, který by hrál s divokými kartami, ale 5 by vyhrál.

5 TYPU: Pouze při hraní pokeru s divokými kartami se setkáte s takovou kombinací, protože v každém balíčku karet jsou obvykle pouze čtyři od každé hodnoty. V každém případě tato handa překonává všechno. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je situace, kdy se před rozdáním karty prodiskutuje a určí jinak.

Takže to je asi tak základní, jak lze rozebrat pokerové kombinace. To je ale jen začátek, nebojte se. V pokeru je mnoho proměnných a věci nejsou vždy takové, jak se zdají. Udělejte si laskavost a začněte v rámci svých možností, jak se učíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *